Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
 

4+4+4 eğitim sistemine yönelik yorum ve eleştirilerde bulunan Özmen, “Bu sitemin zemini aileler tarafından okul öncesi eğitim olarak ev ortamında sağlanabilir olsaydı, öğrenme yaşı olarak 66 ay okul çağında çok sıkıntılı bir süreç yaratmazdı” derken; çocukların bu sürece adaptasyondaki zorlanmalarından bahsetti.

Kişisel gelişim uzmanı Özmen, Türk toplumu aile yapısı olarak çocuk yetiştirmede duyguların daha ön planda tutulup, eğitimin duyguların gerisinde kalmasının çocukların okul çağında zorluk yarattığını akılda kalıcı örneklerle açıkladı. “Süperman Türk olsaydı, annesi sırtına ter bezi koyardı” diyen Özmen, bu örneğiyle ailelerin çocuklarla sevgi bağını sağlamlaştırırken aslında eğitimde özgüveni ne kadar zedelediğini anlattı.

Farklı örneklerle dinleyicilerin aklına farklı sorular getiren Özmen, ailelerin çocuklarını kırmamak adına her isteklerine “tamam” demelerinin de çocuğun ileride çok büyük sıkıntılarla karşılaşacağını ve hayata karşı tatmin duygusunun eksileceğini belirtti.

Yapılan bir yanlışın da çocuklar adına karar almak olduğunu belirten Özmen, “Günümüz toplumunda her ebeveyn çocuğunun sınav sonrası tercihlerinde avukat, doktor, mimar ya da mühendis olmasını istiyor. Aslında bu uzmanların çok da gözlemlemek istediği bir durum değil” dedi.

Uzman, “Günümüzde anne babalar sevgi bağı çok sağlam çocuk yetiştiriyor olabilirler ancak, her geçen gün daha da zorlaşan eğitim sistemiyle başa çıkabilen özgüven sahibi çocuklar yetiştirme konusunda eksikliklerimiz var” dedi.

Öncelikle anne babalar ve eğitimcilerden kişisel gelişim; aile içi iletişim konulu eğitim ya da seminerlere katılmalarının çocuk yetiştirmede faydalı bir kaynak olduğuna değinen Özmen ayrıca Agora ziyaretçilerinin sohbete gösterdikleri yoğun ilgiden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Agora Sohbetleri’nin 28 Eylül Cuma günü konuğu ise Uzman Psikolojik Danışman Zahit Harmanlı olacak. Uzman, “İlişkilerde mutlu iletişimin şifreleri” konulu sohbette Agora ziyaretçileriyle buluşacak.

   
24.09.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 793 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13360 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13372 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6963 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss