Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:

Yenilenen yüzüyle ulusal pazara açılan Gümüş’ün fabrika açılış töreni Gümüş Memba Suyu Dağıtım ve Pazarlama AŞ Kurucu Ortakları Ercan Bayraktar ve Gökay Gecebeği’nin katılımıyla gerçekleşti.

 

Açılış törenindeki konuşmasında, 30 milyon TL’lik yatırımla faaliyete geçirdikleri Gümüş’ün fabrikası hakkında bilgi veren konuşan Ercan Bayraktar, şunları aktardı: “150 kişi istihdam ettiğimiz fabrikamızda yürürlükte olan tüm yasal şartlar sağlanmış, hijyenik olarak tüm gereklilikler yerine getirilmiş olarak, ISO 22000-FSSC ve ISO 9001 standartlarıyla üretim yapmaktayız. Suyumuz doğal olarak kaynağından yeryüzüne çıkmakta ve üzerine bizim yaptığımız özel yapı ile korunarak borulara aktarılmaktadır. Bu aşamadan sonra fabrikaya ulaşan su, online analiz yöntemi ile tanklara alınarak laboratuarda analizleri tamamlandıktan sonra, filtrasyon sistemine gönderilmektedir. Filtrasyon sonrası ozon gazı ile zenginleştirilerek doluma hijyenik pompalar ve paslanmaz borularla aktarılmaktadır. Ürünlerimiz fabrikadan depolarımıza kadar, kendi kapalı tırlarımızla sevk edilmektedir. Ürün analizleri tamamlandıktan sonra da depolarımızdan müşterilerimize sunulmaktadır.”

3.5 milyar dolarlık pazar hacmi
Sağlık ve beslenme alışkanlıkları açısından bilinçlenen tüketicinin gelişmiş ülkelerde, şişelenmiş suyun en hızlı büyüyen ve en dinamik içecek pazarı olmasını sağladığına değinen Bayraktar, sözlerine şöyle devam etti: “Dünyada giderek büyüyen şişelenmiş su pazarı, şimdiden petrolün yerini alacağı söylenen bir ticaret hacmine sahiptir. Bu nedenle su ile ilgili uluslararası ekonomi literatüründe ‘mavi altın’ ifadesi kullanılmaktadır. Sektör, yıllık yüzde 15 büyüme oranıyla en hızlı gelişen pazarların başında gelmektedir. Yapılan araştırmalarda, dünya çapında şişelenmiş su tüketim miktarının 53 milyar galon olduğu tespit edilmiştir. Türkiye'de 2011 yılında su üretimi 9,3 milyar litreye, pazar hacmi 3,5 milyar dolara, kişi başına su tüketimi ise aynı dönemde 135 litreye ulaşmıştır. Şişelenmiş su tüketiminin yüzde 65'ini 19 litrelik damacana su oluştururken, geriye kalan yüzde 35'lik kısmını pet şişe su oluşturmaktadır.”

Suyu, güneş ışığından korumak için koyu renkli damacana kullanıyor“Suyumuzu kendimiz dağıtıyoruz”
Açılış törenindeki konuşmasında, ülkemizde yakın zamanda yaşanan su krizinin hemen ardından, Gümüş’ün pazara cesurca giriş yaptığını söyleyen Gökay Gecebeği ise, şu bilgileri verdi: “Gümüş, ilk olarak en büyük 6 ilimizdeki tüketicilerle buluşmaya başladı. Çok kısa bir süre içinde Ankara ve Adana’da da satışlarımız başlayacak. Suyumuzun tadı ve ambalajlanma esnasındaki titizliğimizin dışında bizi rakiplerimizden farklı kılan en önemli özelliğimiz ise, suyumuzu kendimizin dağıtıyor olmasıdır. Yani Gümüş, kaynağından çıkıp, evlerinize girene dek bizim sorumluluğumuz ve denetimimizde bulunuyor. Hijyende çıtayı yükselttik. Çünkü biz, suyu önce kendimiz için ürettiğimizin bilincindeyiz.”

Yurt genelinde genişletmeyi hedeflediği merkezi dağıtım ağıyla Gümüş’ün, 1 yıl içerisinde damacana su pazarının yüzde 70’inde faaliyet göstermesini hedeflediklerini de belirten Gecebeği sözlerini şöyle sürdürdü: “Gümüş’ün dağıtım yapısı gereği, ürünlerimizin çoğu tarafımızca uygun şartlarda depolanıp satıldığı için, son kullanma tarihinden çok önce suyumuz müşterilerimize ulaşmakta ve tüketilmektedir. Gümüş olarak aynı zamanda, suyumuzu güneş ışıklarının etkisinden korumak için, damacanalarımızda daha koyu bir renk kullanıyoruz.”

Sektörde bir ilk: Yeni nesil 3 litrelik kulpsuz cam şişe
Yeni nesil 3 litrelik kulpsuz cam şişeleri piyasaya sürerek sektörde bir ilke de imza attıklarını aktaran Gecebeği, dörtlü kasalarda satılacak olan bu şişelerin daha iyi yıkanması için, ağzının geniş ve kulpsuz olarak tasarlandığını belirtti. Gecebeği, taşıma ve dökmede kullanım kolaylığı yaratmak için de, 3 Litrelik cam şişe için özel bir taşıma aparatı da dizayn ettirdiklerini bildirdi. Konuşmaları takip eden açılış seremonisinin ardından tören, fabrika gezisi ile son buldu. 

   
02.10.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 781 Kere İncelenmiştir.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13398 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13410 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6952 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss