Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Uğur TATLI

Eurometall, uzun bir alt yapı çalışması neticesinde geçtiğimiz Ağustos ayında e-ticaret hayatına başladı. Geçen 1 yılı kısaca değerlendirir misiniz? Nasıl bir ilerleme kaydettiniz?
E-ticaret Eurometall’in satış kanallarından sadece biri, ancak geleceğe dönük olarak en önem verdiğimiz kanal. İlk yıl bizim için de bir deneme yılı oldu, bu dönemde ciro olarak yüksek bir hedefimiz olmamasına rağmen zaman zaman beklentimizin üzerinde sonuçlar da aldık. Bugüne kadar hiç ulaşamadığımız veya ana hedef kitlemizin dışında olduğu için “ulaşmak” düşüncesini bile taşımadığımız müşteri gruplarına e-ticaret kanalıyla ulaşmayı başardık. Bu aynı zamanda yeni iş fikirlerinin ve pazarlama satış stratejilerinin geliştirilmesi ve şirketin yeni bakış açıları kazanması anlamında da çok önemliydi. Doğu Anadolu’da bir maden ocağından apartman ve site yönetimlerine, hatta Anneler Günü hediyesi almak isteyen bireysel tüketici gruplarına bile satış yapmak elbette çok memnuniyet verici. İlerleyen dönemlerde ciro olarak da önemli rakamlara ulaşacağımızdan eminim.

Sanal ortamda başlayan bu süreç geçtiğimiz aylarda açılan Bursa ve Adana mağazalarıyla daha somut bir hal aldı. Ne tür ihtiyaçlar sizleri online yapınızı koruyarak mağaza açma fikrine götürdü?
E-ticaret tüm dünyada, Türkiye’de her sektörde giderek artıyor ve gelişimini sürdürüyor. Öte yandan e-ticareti sadece “online satış” olarak düşünmemek lazım. B2B yani firmalar arası ticareti de, firmaların kendi iç süreçlerinin otomasyonunu da bu kapsamda değerlendirebiliriz. Online ticaret ile gerek ödeme seçenekleri, gerekse ürün sunumları ve daha birçok konuda çok kapsamlı uygulamalar yapabiliyor olsak da müşterinin ürünü görmek, ona dokunmak ve ürünü hissetmek ihtiyacını henüz e-ticaret ile gideremiyoruz. İleride belki “sanal gerçeklik” teknolojilerinin ilerlemesiyle bunlar da mümkün olacak ama şu anda bu mümkün değil. Ayrıca perakende sektöründe belli bir kesim hala online dünyanın içinde yer almıyor. Onlara da bir şekilde ulaşmamız gerek. O yüzden mağazalaşmayı çok önemsiyoruz ve bu süreci de e-ticaret ve online altyapımız ile entegre bir şekilde kurguluyoruz.

Mağaza sayısı artacak

Türkiye’nin başka illerine de Eurometall açılacak mı? Ufukta hangi şehir var?
Aslında mağazalaşma sürecini 2013 yılı için planlıyorduk; ancak kendiliğinden gelişen bazı şartlar sonucunda 2012 içinde iki mağaza birden açtık. Bu iki mağaza, konsept ve altyapımızı tam anlamıyla oturtmamız açısından da bir şans sunmuş oluyor bizlere. Mağazalaşma sürecine 2013 yılında daha sağlam bir şekilde devam edeceğiz. Şu anda hangi şehirlerde mağazalaşacağımız net değil, bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.

Eurometall, perakende sektörüne 36 yıldır ürün ve hizmet sunan dünyanın sayılı üreticilerinden Üçge Şirketler Grubu’nun en genç şirketi unvanını da almış durumda. Yani bir başka deyişle Üçge’nin son göz ağrısı. Üçge gibi köklü bir firmanın çatısı altında yer almak Eurometall’e ne tür avantajlar sağlıyor?
Üçge gibi sektörün lokomotifi olan bir grubun içinde yer almak elbette çok önemli. Eurometall olarak “hızlı hizmet”, “uygun fiyat” ve “hemen teslim” gibi avantajları müşterilerimize sunabilmemizin altında elbette bu gücün büyük payı var. Her şeyden önce büyük çaplı satın almalar yapabiliyoruz. Ayrıca Üçge Grup şirketleri ile beraber Türkiye ve dünyadaki pazarlama satış ağımızdan maksimum derecede faydalanarak ortak bir sinerji yaratma imkanımız da oluyor. Yani kısacası, Üçge Grubu’nun sektördeki gücünden gelen imkânlarından yararlanırken, farklı ve geleceğe dönük yapımızla da bu güce güç katıyoruz.

Hizmetlerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz? İş ortaklarınıza hangi ürün gruplarında çözümler sunuyorsunuz?
Öncelikle çok geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunduğumuzu belirtmek istiyorum. Bir perakende noktasının A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir yapımız var. Ana mağaza ekipmanlarının yanı sıra her çeşit aksesuardan taşıyıcı ekipmanlara, display ürünlerden arka ofis ekipmanları ve sarf malzemelerine kadar bir perakende noktasında ihtiyaç duyulabilecek her türlü ürünü perakende yatırımcılarına sunmaya çalışıyoruz. Elbette bu kadar geniş bir yelpazenin bir çırpıda oluşturulması mümkün değil. Tedarik zinciri yönetimi anlamında ciddi çalışmalardan sonra ürünleri portföyümüze katıyoruz. Ve bu durmaksızın devam eden bir süreç… Dolayısıyla ürün gamımızı sürekli genişletiyor ve zenginleştiriyoruz. Bunu yaparken en önem verdiğimiz konulardan biri de sektöre yeni ve yenilikçi ürünler sunmak. Bu konuda sektörün en önde gelen firması olduğumuzu şimdiden söyleyebilirim.

Hedef büyük

2011 yılında Türkiye, ComScore firmasının Avrupa’daki 270,6 milyon internet kullanıcısı arasında yaptığı araştırmaya göre, perakende sitelerinde en fazla zaman harcayan ilk üç ülke arasında yer aldı. Araştırma, Türkiye’nin ne denli büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda online kanalda satışlarınız nasıl gidiyor?
Bizim gibi doğrudan son kullanıcıya değil yatırımcıya yönelik ürünler sunan firmalar için durum bu rapordaki kadar coşkulu değil. Ancak sektör yatırımcıları da sürekli değişiyor, gelişiyor. Özellikle ikinci ve üçüncü kuşaklar online dünyada çok daha aktifler. Ayrıca dediğim gibi e-ticaret bize farklı dünyaların da kapılarını açıyor. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde çok daha yüksek hacimli satış rakamlarına ulaşacağımızdan eminim. Bunun işaretlerini zaten şimdiden alıyoruz. Özellikle mağazalaşma sürecimizin de yaygınlaşması ile B2B kanalında da önemli hedefler peşinde koşacağız. Ayrıca Eurometall olarak kendimizi perakende sektörü ile sınırlamak istemiyoruz. Bu konuda farklı çalışmalarımız da var. Önümüzdeki dönemlerde bu çalışmalarla ilgili somut adımlarımız olacak.

Genç bir marka olan Eurometall, geleceğe yönelik neler hedefliyor?
Öncelikli hedefimiz, Türkiye’deki yapılanmamızı tamamlamak ve başta perakende olmak üzere hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde yatırımcının sağ kolu olabilmek. Bunun için online ve somut her türlü yatırımı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Mağazalaşma sürecimizi online altyapımızla destekleyerek büyümek ve verimliliğimizi artırmak istiyoruz. Eurometall konseptinde bir oluşum dünyada da pek yok. Üçge Grup sinerjisiyle bu yapıyı başka hedef ülkelerde de kurmak ve yaymak amacındayız. Dünyada bu anlamda öncü bir firma olmak gelecek için en önemli hedefimiz.


Bu röportaj Market dergisinden alınmışır.

   
05.10.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 742 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13344 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13356 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2955 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6962 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss