Firma Ürünleri - Vitrin'deki Ürünler.
Kurumsal Firma Girişi
E-Mail Adres :
Şifreniz :
Lütfen Bilgilerinizi 2. Şahıslar İle Paylaşmayınız.
Kurumsal üye ol, ürünlerini yönet, kampanyalarını oluştur, Ziyaretçiler İle iletişimde kal.
Arama Motoru
Sektör Seç
:
Şehir Seç
:
Aranacak Yer
:
Anahtar Kelime
:
Balıkesir’in ilk yabancı yatırımını, Çinli bir tekstil firması, 70 milyon dolarlık projeyle gerçekleştirecek. Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayan Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan yaptığı açıklamada, bölgeye yerli ve yabancı yatırımcı getirmek amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında Çinli tekstil firmasının Genel Müdürü Hong Tian Zhu ile Genel Müdür Yardımcısı Simon Yu'nun Balıkesir'de davet edildiğini anlattı.

Gündoğan, iki işadamının, yatırım kararı öncesi değerlendirme kapsamına aldıkları Manisa, Kütahya, Afyonkarahisar'da da incelemeler yaptığını söyledi. Firmanın, bu yerler arasında Balıkesir'i tercih ettiğini dile getiren Gündoğan, tercihte, Balıkesir'in, lojistik ve stratejik imkanlarının etkili olduğunu bildirdi.

Balıkesir'de kurulan ve önümüzdeki yıl hizmete girmesi beklenen Lojistik Köy'ün firmanın ilgisini çektiğini vurgulayan Gündoğan, “Firma yetkilileri, aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Başkanı Vali Ahmet Turhan ile son yaptıkları görüşmede prensip anlaşmasına vardı. OSB'de 5 parselden oluşan 185 dönümlük bir arazi tahsisi yapılacak. Şu anda bürokratik işlemler sürüyor. İki üç hafta içinde anlaşma imzalanacak” dedi.

500 kişi istihdam edilecek
Gündoğan, iplik üretimi üzerine ciddi boyutta yatırım yapacak olan Çin firmasının, Avrupa Birliği ülkelerine de Balıkesir üzerinden açılmayı planladıklarını belirtti. Çin tekstil firmasının Balıkesir'de yapacağı yatırımın mali boyutunun ilk aşamada 70 milyon dolar olacağını açıklayan Gündoğan, “Fabrikayı bir yıl içinde tamamlayıp faaliyete geçirmeyi hedeflediklerini ilettiler. İplik üretimi yapacak fabrikada ilk etapta 500 kişinin istihdam edilmesi ve bu sayının ileri tarihlerde bina çıkarılması planlanıyor” diye konuştu.

Gündoğan, Çin firmasının gerçekleştireceği projenin Balıkesir'de ilk yabancı yatırım olacağına dikkati çekerek, “Bu bölgemiz açısından çok önemli. İlk kez bir yabancı sermaye geliyor. Bunun Çin olması da önemli. Bölgemiz diğer Çinli firmalar için de cazibe merkezi haline dönüşecek. Balıkesir açısından yabancı sermayeye ulaşma adına hem bir kanal olacak hem de örnek teşkil edecek” dedi.

Kaynak: Dünya Gazetesi

   
09.10.2012 Tarihinde Eklenmiş Ve Bu Haber 908 Kere İncelenmiştir.
Benzer Sektörel Haberler.
Sistem İstatistik
Gold Firma
:
12 Gold Firma
Standart Firma
:
13391 Stand. Firma
Toplam Firma
:
13403 Toplam Firma
Kayıtlı Sektör
:
114 Sektör
Kayıtlı Ürün
:
2957 Ürün
Kayıtlı İlan
:
6951 İlan
Kayıtlı Kamp.
:
489 Kampanya
Kayıtlı Haber
:
1398 Haber
Kayıtlı Yardım
:
2 Yardım Konusu
İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ.
Şehirler & Firmaların Bulunduğu Şehir Arşivi.
Türkiye firma rehberi, firma rehberi sitesi, ücretsiz firma ekle, firma ekle ücretsiz, Firma Rehberi, firma siteleri, Firma Ekle, ücretsiz reklam, bedava firma ekle, site ekle, şirket ekle, şirket rehberi, firma ekleme sitesi, firma rehberleri, ilan ekleme sitesi, ücretsiz firma rehberi, firma rehberi istanbul, firma, firmaları, firması, firma ekleme, ücretsiz reklam sitesi, firma reklamı, Moda ve Giyim
Bedava firma ekle,Valid XHTML 1.0 Transitional                Firmalar Rss